Četvrti poraz "Plavih" na pet posljednjih mečeva

Detalj s utakmice. FK ŽELJEZNIČAR

Piše: A. Vatreš

15.3.2021

Željezničar je priredio novo neugodno iznenađenje svojim navijačima, nakon što je u utakmici 22. kola m:tel Premijer lige BiH na Grbavici poražen od gradskog rivala Olimpika s 0:1.

Prvo uzbuđenje na utakmici viđeno je u 17. minuti, a zaprijetili su gosti. Vrlo dobro je šutirao bivši igrač "Plavih" Ivan Čurjurić, ali je lopta otišla za malo pored gola.

Velika šansa za Željezničar u 22. minuti. Jasmin Čeliković je pokušao glavom, a njegov udarac krajnjim naporom snage zaustavio Adnan Hadžić.

Ponovo se Hadžić istakao u 43. minuti, kada je udarac Semira Štilića izbacio u korner.

Još jednom je Željezničar opasno zaprijetio prije odlaska na odmor. Samir Bekrić je lijepo ostavio loptu za Ivana Lendrića, a ovaj šutirao preko gola.

Željezničar u 50. minuti preko Lendrića dolazi do gola, koji je arbitar Mateo Musa poništio zbog navodnog faula Mehmeda Alispahića u napadu. Domaći su protestirali, ali uzalud.

Nova šansa za domaće u 56. minuti. Bekrić sa svega nekoliko metara nije uspio loptu glavom ubaciti u praznu mrežu.

Nastavili su se napadi "Plavih", zaprijetio je i Mustafa Mujezinović, čiji je udarac iz 65. minute završio preko gola.

Probudili su se na trenutak i gosti. U 68. minuti Nebojša Gavrić je silovito šutirao pravo u ruke Irfana Fejzića.

Dok su domaći napadali, gosti su u 86. minuti šokirali Grbavicu i došli do gola. Strijelac je bio Adnan Osmanović, koji je izašao sam na Fejzića i matirao ga za 0:1.

Osmanović je u 90. minuti imao priliku da stavi tačku na "i". Ponovo je pobjegao odbrani Željezničara, ali je šutirao preko gola.

Olimpik je tako upisao prvu pobjedu protiv Željezničara u historiji. S njom je došao do učinka od 19 bodova, ali ostao na 11. poziciji.

Željezničaru je ovo bio četvrti poraz na pet posljednjih mečeva, a ukupno sedmi ove sezone. "Plavi" su  tako ostali na učinku od 37 bodova i petoj poziciji.

Željezničar: Fejzić, Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić, Čeliković, Alispahić, Mujezinović, Bekrić, Štilić, Lendrić.

Olimpik: Hadžić, Milović, Horić, Bajraktarević, Osmanović, Čurjurić, Isić, Perišić, Gavrić, Cruz, Handžić.