Minimalna pobjeda Borca protiv Mladosti

Detalj s utakmice u Mostaru. FK VELEŽ MOSTAR

Piše: A. Vatreš

20.3.2021

Mostarski Velež nije uspio doći do pobjede protiv Radnika u susretu 23. kola m:tel Premijer lige BiH.

Gosti iz Bijeljine osvojili su vrijedan bod, a meč je okončan rezultatom 2:2.

Poveo je Radnik u 25. minuti golom Mateja Jelića s bijele tačke.

Velež je došao do poravnanja u 41. minuti preko Samira Radovca, koji je natrčao na jednu ničiju loptu i lagano je pospremio u mrežu.

Velež je krenuo po pobjedu, stvarao je šanse, ali su gosti u 70. minuti ponovo došli do gola. Faruk Gogić je iskoristio veliki nesporazum u odbrani domaćina i glavom nakon kornera pogodio za 1:2.

Domaći tim je ipak uspio izbjeći poraz u 78. minuti, kada mu je sviran penal, koji je sigurno realizirao Dejan Georgijević.

Banjalučki Borac je u drugom susretu došao do minimalne pobjede protiv Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 1:0.

Donio mu je Alaksandar Subić, koji je pogodio u 68. minuti poslije duplog pasa s Almedinom Ziljkićem.