Sarajevo pobjedom nad Širokim napravilo veliki korak ka odbrani titule

Fanimo igrač odluke

Vrijedna pobjeda bordo tima. ARHIV

Piše: A. Vatreš

3.4.2021

U derbiju 24. kola m:tel Premijer lige BiH i duelu glavnih konkurenata za naslov, Sarajevo je na Koševu slavilo protiv Širokog Brijega s minimalnih 1:0.

Trenutak odluke desio se već u 6. minuti, kada je Matijas Fanimo (Matthias) na sjajan način primio loptu, zaobišao svoja dva čuvara i pogodio nebranjeni dio mreže gola gostiju.

Široki Brijeg je tri minute kasnije preko Stipe Jurića postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Moglo je Sarajevo u 50. minuti povećati prednost. Selmir Pidro je ubacio za Harisa Handžića, koji je glavom šutirao pored gola.

Uzvratili su gosti u 59. minuti, kada Alen Jurilj ne koristi veliku priliku.

Rezervista Ivan Jukić je mogao do gola samo što je ušao u igru u 70. minuti. No, njegov udarac završio je u rukama Darija Miškića.

Malo je falilo da gosti u 80. minuti šokiraju domaće. Bila je to sjajna prilika. Ivan Ikić je probio po desnoj strani i ubacio, a Dušan Hodžić izbacio loptu ispred Mateuša Zahare (Mateusz Zachara).

Na kraju je ipak ostalo 1:0, čime je Sarajevo povećalo svoju prednost nad Borcem i Širokim na osam bodova i napravilo veliki korak na odbrani titule.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mešanović, Miličević, Pejović, Milanović, Handžić, Dupovac, Fanimo, Adukor.

NK Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Jurilj, Stanić, Vukoja, S.Jurić, Begić, M.Jurić, Ikić.