Velež u nadoknadi ispustio pobjedu protiv Olimpika

"Rođeni" vodili do četvrte minute sudijske nadoknade, a onda su "Vukovi" sa bijele tačke došli do boda

Lekanić u duelu sa Hasanovićem. FK Velež

Piše: A. M.

5.4.2021

Fudbaleri Olimpika i Veleža remizirali su na Koševu 1:1 u posljednjem meču 24. kola Premijer lige BiH.

Uvodne minute utakmice donijele su igru s dosta grešaka na obje strane, bez konkretnih prilika i većih uzbuđenja.

Iz prvih 45 minuta vrijedi izdvojiti priliku gostiju iz Mostara iz 33. minute kada je Nemanja Anđušić lobovao Adnana Hadžića, a Kenan Horić spretnom i pravovremenom intervencijom spasio gol "Vukova".

"Rođeni" su poveli u 47. minuti. Samir Radovac je šutirao, Hadžić odbio loptu, a na nju natrčao Dario i pogodio za 0:1. Velež je i nakon vodstva nastavio s ofanzivnom igrom, ali bez ozbiljnijih šansi da ugrozi gol domaćeg tima.

Ulaskom u posljednjih pola sata igre Olimpik se probudio i zaprijetio u nekoliko navrata, a na gol se čekalo do četvrte minute sudijske nadoknade kada su "Vukovi" došli do izjednačenja i boda. Strijelac je sa bijele tačke bio Adnan Osmanović.