Sarajevo jednom nogom u finalu, Fanimo zabio za pobjedu na Tušnju

Bordo tim savladao Tuzla siti

Slavlje igrača Sarajeva nakon postignutog gola Fanima. FK SARAJEVO

Piše: A. Vatreš

7.4.2021

Fudbaleri aktuelnog bh. prvaka Sarajeva došli su nadomak plasmana u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Bordo tim je u prvom polufinalnom meču slavio na Tušnju protiv Tuzla sitija rezultatom 0:1.

Uslovi za igru bili su skoro nemogući. Snijeg koji je padao protekle noći uništio je ionako loš teren, koji je bio u katastrofalnom stanju.

Sarajevo je već u 2. minuti moglo do gola, ali je Jasminu Mešanoviću sviran nepostojeći ofsajd.

Prvi je zaprijetio Tuzla siti u 18. minuti preko Nermina Crnkića, čiji je udarac fenomenalno odbranio Vladan Kovačević.

Uzvratilo je Sarajevo deset minuta kasnije. Matijas Fanimo (Matthias) je pobjegao odbrani Tuzla sitija, zaobišao Azira Muminovića i šutirao, a jedan domaći igrač u posljednji momenat loptu ispucao u korner.

Diskutabilna situacija u 48. minuti. Augustin Dofo (Doffo) je oboren u šesnaestercu, ali je glavni sudija Sabrija Topalović pokazao da se utakmica nastavi.

Gosti dolaze do prednosti u 58. minuti. Fanimo je šutirao nakon jedne odbijenice i sjajno iz voleja od stativu pogodio mrežu gola gola domaćina.

Zaprijetio je Tuzla siti u 70. minuti. Dofo je uhvatio volej, ali je lopta otišla za malo preko gola.

Nekoliko minuta kasnije Sarajevo je moglo riješiti pitanje pobjednika. Haris Handžić je izašao sam ispred Muminovića, koji ga je zaustavio, a u nastavku akcije Slobodan Milanović nije uspio smjestiti loptu u mrežu.

Pokušali su domaći u nastavku stići do izjednačenja. Šanse su propustili Hrvoje Barišić i Huso Karjašević.

Najbolju priliku Tuzla siti propustio je u 87. minuti. Adnan Džafić je šutirao glavom, a njegov udarac sjajno odbranio Kovačević.

Revanš je na programu 21. aprila na stadionu Asim Ferhatović - Hase.

Tuzla City: Muminović, Barišić, Crnkić, Brkić, Karjašević, Ramić, Mišić, Nukić, Doffo, Lučić, Morris.

Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mešanović, Miličević, Pejović, Đokanović, Milanović, Dupovac, Fanimo, Adukor.