Odigrana dva susreta 26. kola

Mladost nastavila sa odličnim igrama. ARHIV

Piše: A. Vatreš

17.4.2021

Mladost iz Doboj Kaknja došla je do velike pobjede nad Tuzla Cityjem u susretu 26. kola m:tel Premijer lige BiH.

Rezultat je glasio 2:0 za tim Nemanje Miljanovića, koji je poveo već u 11. minuti.

Ajdin Nukić je izgubio loptu, do nje je došao kapiten domaćih Amer Hiroš i matirao Azira Muminovića.

Imali su gosti u 39. minuti sjajnu priliku za izjednačenje, ali je Mirsad Ramić pogodio stativu.

Slična situacija u 43. minuti, ali na suprotnoj strani. Nedim Hadžić je zatresao mrežu gola gostiju.

Minut kasnije penal za goste. Kenan Handžić je u kaznenom prostoru srušio Nukića, a arbitar Aleksandar Njegomirović pokazao na 11 metara! Međutim, Emil Velić je zaustavio udarac Petra Mišića.

Kazna za to uslijedila je u 51. minuti, kada je Predrag Vladić sjajnim lobom kaznio istrčavanje Muminovića.

Nermin Crnkić je u 67. minuti bio u sjajnoj šansi, ali mu je odbranio Velić. Golman Mladosti ponovo se istakao nekoliko minuta kasnije, odbranivši pokušaj Adnanu Džafiću.

Mogla je Mladost riješiti sve dileme oko pobjednika u 78. minuti, kada kolosalnu priliku ne koristi Alen Dejanović.

Džafić je u 84. minuti zaprijetio iz slobodnog udarca, a njegov udarac ponovo zaustavio sjajni Velić.

To nije bilo sve od njega, jer je u 93. minuti upisao još jednu fantastičnu odbranu, ovaj put Augustinu Dofu (Doffo).

Važna pobjeda Krupe. FK KRUPA

Krupa je u drugom susretu savladala Slobodu s 1:0 i zadržala nade da će i naredne sezone igrati u društvu najboljih.

Trenutak odluke desio se u 23. minuti. Dosuđen je penal za Krupu. Adnan Golubović odbranio je udarac Nikole Dujakovića, a na loptu natrčao Nikola Mandić i pospremio loptu u mrežu.

Isti igrač je u 30. minuti imao stopostotnu priliku. Izašao je sam na Golubovića, ali je šutirao preko gola.

Pokušali su gosti u završnici stići do poravnanja, imali nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjelii poentirati.