Pobjeda nad Širokim Brijegom

Anđušić: Strijelac prvog gola. D. KAPETANOVIĆ/BLJESAK.INFO

Piše: A. Vatreš

18.4.2021

Velež je u posljednjem susretu 26. kola m:tel Premijer lige BiH kao gost slavio protiv Širokog Brijega s 0:2 i ostao u utrci za titulu.

Krenulo je šansom za domaći tim koju je imao Ivan Ikić, no veznjak Širokog je šutirao ravno u Slavišu Bogdanovića.

U istoj minuti gosti stižu do vodstva. Nemanja Anđušić se sjajno snašao između nekoliko igrača Širokog i smjestio loptu iza leđa Darija Miškića.

Nova šansa za Velež u 25. minuti, kada je Dejan Georgijević prebacio gol Širokog.

U 28. minuti domaći su imali dvije odlične prilike, ali je u oba navrata sjajno intervenisao Bogdanović.

Velež je imao priliku riješiti sve u 77. minuti. Stipe Jurić je oborio Samira Zeljkovića u kaznenom prostoru, a glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku, no Miškić je odbranio udarac Brandaa.

Široki je mogao do pravnanja u 83. minuti, ali ga je ponovo spasio sjajni Bogdanović, koji je krajnjim naporom snage zaustavio udarac Mate Stanića.

Gosti ovjeravaju pobjedu u 92. minuti. Sviran im je novi penal, koji je u gol pretvorio kapiten Denis Zvonić.

Velež je tako došao do pobjede kojom se bodovno izjednačio s trećeplasiranim Zrinjskim.

Sada obje ekipe imaju po 48 bodova, dok je Širok peti s 45.

Široki: Miškić, Medić, Čuljak, Jurilj, Stanić, Vukoja, Zachara, Begić, Jurić, Musa, Ikić.

Velež: Bogdanović, Zeljković, Ćosić, Georgijević, Brandao, Anđušić, Ferreyra, Hasanović, Vehabović, Cheshmedjiev Radovac.