Borac s ukupnih 6:2 prošao u finale. FK BORAC BANJA LUKA

Piše: A. Vatreš

21.4.2021

Borac je nakon 10 godina u finalu Kupa Bosne i Hercegovine.

Tim iz Banje Luke je i u revanšu savladao federalnog drugoligaša Klis iz Buturović Polja 1:2, te s ukupnih 6:2 prošao dalje.

Borac je prvi meč na domaćem terenu dobio s 4:1, da bi u revanšu u Mostaru na stadionu Rođeni slavio s 1:2.

Klis je izdržao samo 12 minuta. Goran Zakarić je lijepim lob pasom proigrao Panajotisa Moraitisa (Panagiotis), a grčki napadač lako matirao Armina Ceru za vodstvo Borca.

Međutim, veoma brzo je uzvratio Klis, već u 14. minuti. Đorđe Milojević je izgubio je loptu u opasnoj zoni, do nje je došao Muamer Vila, koji je izašao sam na Nikolu Lakića i lako pogodio za poravnanje rezultata.

Mogao je Borac ponovo do vodstva u 22. minuti, ali je Čavić pogodio stativu.

Zaprijetio je i Stojan Vranješ u 26. minuti, no njegov udarac je otišao pored gola.

Lakić je u 43. minuti kranjim naporom snage odbranio udarac Vedada Šabanovića, a pred sami kraj prvog poluvremena Borac je došao do drugog gola.

Nakon što je lopta pogodila stativu, u gužvi se najbolje snašao Goran Zakarić i pogodio mrežu domaćina za 1:2.

Klis se nije predavao, pokušao je u nastavku doći do novog gola, ali bezuspješno.

Klis: Cero, Bajramoivć, Ćosić, Šabanović, Vila, Šimunović, Canović, Pirija, Husrep, Makan, Bitevlja.

Borac: Lakić, Kujundžić, Dujaković, Milojević, Vojnović, Bosančić, Meleg, Čavić, Vranješ, Zakarić, Moraitis.