Dva gola Vranješa za vrlo važnu pobjedu Banjalučana

Stojan Vranješ. FK Borac

Piše: A. M.

25.4.2021

Fudbaleri Borca savladali su Široki Brijeg u posljednjem meču 27. kola Premijer lige BiH rezultatom 2:1 i preuzeli vrh tabele od Sarajeva.

Domaći su poveli nakon pola sata igre iz jedanaesterca koji je u gol pretvorio Stojan Vranješ.

Penalu je prethodio sporan detalj. Prilikom šuta Vojnovića, fudbaler Borca pao je zbog čuvara koji mu je bio na leđima, a sudija Mulahasanović se nije libio pokazati na bijelu tačku.

Široki je poravnao u 74. minuti golom Stipe Jurića. Asistenciju je upisao Zvonimir Vukoja centaršutem iz kornera.

Ipak, Banjalučani su stigli do punog plijena i to dvije minute prije kraja. Gol vrijedan tri boda i preuzimanja vrha tabele postigao je Stojan Vranješ na asistenciju Almedina Ziljkića.

Ovom pobjedom Borac je preuzeo lidersku poziciju od Sarajeva. Dva tima su bodovno poravnata, ali je Borac zahvaljujući boljem međusobnom omjeru izbio na prvo mjesto.