Nemile scene u Bijeljini, ko su civili koji su nasrtali na sudiju

Nemile scene. Screenshot

Piše: N. D.

30.4.2021

Sloboda je u utakmici 28. kola Premijer lige BiH napravila preokret u Bijeljini i došla do pobjede rezultatom 1:2 protiv Radnika, a domaći su izrazili veliko nezadovoljstvo suđenjem.

Sudije predvođene glavnim arbitrom Mateom Musom 10-ak minuta ostale se na travnjaku.

Musa je po okončanju utakmice pokazao crveni karton Zoranu Sofreniću, treneru u stručnom štabu Radnika, a najglasniji u protestima bio je Mahir Karić.

Trener u stručnom štabu Bijeljinaca, Zoran Sofrenić, inače sin člana Izvršnog odbora NSBiH Milorada Sofrenića, uputio je psovke i prijetnje djeliocima pravde na ovom meču.

Na travnjaku su se pojavila i lica u civilu, ali je reakcijom zaštitara spriječen incident na Gradskom stadionu u Bijeljini.