Tok utakmice / Sarajevo - Željezničar 3:1

Detalj s utakmice. FK ŽELJEZNIČAR

Piše: A. Vatreš

1.5.2021

FT- Kraj utakmice. Sarajevo je slavilo s 3:1 i vratilo se na prvu poziciju.

83' - Moglo je sada biti 4:1 za Sarajevo. Bila je to nova kontra. Velkoski je izbacio Hebibovića, koji je pokušao lobovati Erića, ali je Čeliković spasio s gol linije.

78' - Opasna je to bila situacija pred golom Sarajeva. Štilić je centrirao, a Ikić glavom šutirao malo preko gola.

73' - Željezničar stiže do gola preko Juričića. Sjajno je pogodio napadač gostiju pod prečku nakon proigravanja Štilića.

72' - Nova kontra Sarajeva. Ponovo je Hebibović ubacio, ovaj put za Velkoskog, koji je šutirao visoko preko gola.

70' - Opasna kontra Sarajeva. Hebibović je pobjegao odbrani gostiju i ubacio za Pejovića, koji je slabo šutirao pored gola.

61' - Fanimo iz slobodnog udarca pogađa za 3:0. Gostima prijeti težak poraz.

59' - Mešanović je oboren na rubu kaznenog prostora. Bit će to dobra prilika za bordo tim.

54' - Kovačević je odbranio penal Štiliću.

53' - Penal za Željezničar. Oremuš je oborio Mujezinovića, a Kaljanac pokazao na bijelu tačku.

48' - Pokušao je Mešanović iz velike udaljenosti, a lopta otišla za malo preko gola.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena. Sarajevo vodi protiv Željezničara s 2:0.

45+1' - Vodi Sarajevo s 2:0. Mešanović je udvostručio prednost bordo tima.

Sjevnula je kontra domaćina. Mustedanagić je dodao do Pejovića, a ovaj do Mešanovića, koji je iz prve šutirao i pogodio.

44' - Fantastično je šutirao Mešanović, ali još bolje odbranio Erić.

43' - Erić je uhvatio loptu nakon ubačaja Pejovića.

38' - Sarajevo je povelo s 1:0. Gol je postigao Fanimo poslije asistencije Mešanovića. Oslobodio se Englez dvojice čuvara i matirao Erića.

35' - Erić je sigurno uhvatio loptu ispred Mešanovića.

31' - Štilić je ubacio iz kornera, ali to je bio lak plijen za Kovačevića.

22' - Velika šansa za Željezničar. Štilić se našao jedan na jedan s Kovačevićem, ali je Đokanović spasio.

18' - Mustedanagić je šutirao visoko preko gola.

17' - Ništa se sada konkretno ne dešava.

9' - Velika prilika za Sarajevo u kojoj se našao Fanimo, no Ikić je intervenirao sjajnim klizećim startom.

7' - Fanimo je centrirao, no prejako. Lopta je preletjela sve igrače u kaznenom prostoru gostiju.

5' - Bordo tim na startu meča ima terensku inicijativu.

3' - Sarajevo je postiglo gol preko Mešanovića, ali se napadač domaćina našao u ofsajd poziciji.

1' - Počela je utakmica!

16:45 - Sarajevo je izraziti favorit u današnjem meču, što je i opravdano, ako gledamo stanje na tabeli, ali i trenutnu formu.

Bordo tim je drugi s 53 boda, dok su gosti s Grbavice na sedmom mjestu s 40 bodova.

16:40 - Minuli meč gradskih rivala koji je odigran 1. marta na Grbavici, završio je bez golova 0:0. Pobjednika nije bilo ni na pretprošlom derbiju, koji datira iz 4. novembra 2020. godine, kada je na Koševu bilo 1:1.

16:25 - Treneri Vinko Marinović i Blaž Slišković odredili su početne postave za današnji meč.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mustedanagić, Mešanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Đokanović, Dupovac, Fanimo.

-45’ l Današnju utakmicu započinjemo u sljedećem sastavu. 👀 #mtelplbih #BordoPorodica 🔴⚪️

Posted by FK Sarajevo on Saturday, May 1, 2021

FK Željezničar: Erić, Kosorić, Štilić, Alispahić, Blažević, Bojo, Čeliković, Lendrić, Ikić, Gasal, Šehić.

Sretno, Željo! 🔵⚪

Posted by FK Željezničar on Saturday, May 1, 2021

Putem portala Avaz.ba od 16:55 sati pratite tekstualni prijenos 143. vječitog derbija između Sarajeva i Željezničara, koji se igra u sklopu 28. kola m:tel Premijer lige BiH.