Krupa ubjedljivom pobjedom protiv Mladosti pobjegla s dna tabele

Važni bodovi u borbi za opstanak

Slavlje igrača Krupe. FK KRUPA

Piše: A. Vatreš

1.5.2021

Krupa je u susretu 28. kola m:tel Premijer lige BiH na domaćem terenu ubjedljivo savladala Mladost rezultatom 3:0 i produžila nade da će i naredne sezone igrati u društvu najboljih.

Poveo je tim Vladimira Ilića već u 10. minuti, kada je Nikola Dujaković bio precizan s bijele tačke.

Na 2:0 je u 28. minuti povisio Nikola Mandić, a sve dileme oko pobjednika u 81. minuti riješio je Lazar Nikolić.

Krupa je današnjom pobjedom s posljednjeg 12. skočila na 11. mjesto i ima 22 boda, jedan manje od 10. Olimpika, koji ima utakmicu manje.

Mladost je pak deveta s 27 bodova i ovim porazom je sebi zakomplicirala situaciju.

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić, Pavlović, Dujaković, Jović, Mumunović, Galić, Maksimović, Vukmanović, Mandić.

Mladost: Velić, Šabanović, Sadiku, Ćerimagić, Miljanović, Jahić, Dedić, Handžić, Dejanović, Vladić, Begić.