Minimalna pobjeda

Široki prišao Zrinjskom na bod zaostatka. NK ŠIROKI BRIJEG

Piše: A. Vatreš

1.5.2021

Fudbaleri Širokog Brijega u su u hercegovačkom derbiju, koji je odigran u okviru 28. kola m:tel Premijer lige BiH, savladali velikog rivala Zrinjski s minimalnih 1:0.

Prvu ozbiljniju situaciju vidjeli smo u 14. minuti, kada je Dario Miškić odbranio udarac Nemanje Bilbije.

Zrinjski je bio konkretniji, a novu, ovaj put stopostotnu šansu imao je u 40. minuti. Istrčali su gostujući igrači brzu kontru, a Božo Musa je spasio gol nakon pokušaja Miloša Filipovića.

Prva velika šansa za Široki u 44. minuti. Alen Jurilj je iznenada došao do jedne lopte i šutirao je iz prve, ali za koji centimetar pored gola Zrinjskog.

Odmah su gosti uzvratili u sljedećem napadu, ali Filipović ne koristi veliku grešku odbrane domaćih.

Široki je došao do gola u 57. minuti. Strijelac je bio Mato Stanić, poslije čijeg udarca se lopta odbila od Slobodan Jakovljevića i završila u golu.

Zrinjski je imao veliku priliku za poravnanje u 63. minuti. Josip Ćorluka je ubacio za Anesa Mašića, koji je sa svega nekoliko metara šutirao pored gola.

Krenuo je Zrinjski na sve ili ništa, a narednu šansu imao je u 76. minuti preko Juraja Ljubića, čiji je udarac odbranio Miškić.

Gosti su vršili žestok pritisak do kraja, ali nisu uspjeli izbjeći poraz.

Tako su ostali četvrti s 49 bodova, dok mu je Široki Brijeg ovom pobjedom prišao na bod zaostatka.

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Jurilj, Stanić, Vukoja, Zachara, Begić, Musa, Ikić.

Zrinjski: Varvodić, Bašić, Ćorluka, Zlomislić, Bekić, Jakovljević, Enin, Filipović, Magdić, Juranović i Bilbija.