Dva gola Zeca u pobjedi Željezničara nad Slavijom

U prvom dijelu igre nije bilo golova

Zec je u igru ušao u drugom poluvremenu. Armin Heric/fkz.ba

Piše: G. Šumar

21.7.2021

Fudbaleri Željezničara su u prijateljskoj utakmici savladali Slaviju sa 3:0. Klub s Grbavice meč je počeo u sastavu: Muftić – Musić, Kosorić, Jahić, Vištica – Crnčević, Duraković – Gasal, Bekrić, Grubešić – Zdunić.

U prvom dijelu igre nije bilo golova, a izdvajamo priliku Zdunića kada je glavom pogodio stativu.

U drugom poluvremenu su priliku za igru dobili Zec, Jaganjac, Stjepanović, Hrelja, Mućaj i Milićević. Plavi su u vodstvo stigli golom Zeca koji se lijepo snašao u petercu i glavom pogodio. Nekoliko minuta poslije bilo je 2:0. Lopta je stigla do mladog Jaganjca koji snažno šutira sa vrha kaznenog prostora i lijepo pogađa.

Konačnih 3:0 postavio je Zec golom sa 11 metara. Prethodno je oboren Stjepanović.