Željezničar je poveo golom Juričića iz penala u 71. minuti

Sa meča na Tušnju. FK Željezničar

Piše: Er. B.

24.7.2021

Željezničar je poveo golom Juričića iz penala u 71. minuti (prethodno je Čeliković rukom zaustavio udarac Gasala koji je išao u okvir gola). No, samo tri minute kasnije Mehanović se sjajno snašao u kaznenom prostoru gostiju i lijepo pogodio u svom debiju. Preokret je u 79. minuti režirao Nukić - 2:1, što je bio konačan rezultat.

Nakon prvih 45 minuta utakmice Tuzla City - Željezničar nije bilo golova.

Tuzla City je ofanzivnije krenuo u meč. Domaći su imali stopostotnu šansu u 14. minuti, ali je Blažević izblokirao čist gol nakon udarca Mešinovića. Golman Bender već je bio savladan.

Sa druge strane, Željezničar je prijetio sa distance. Subašić je na startu pokušao iskoristiti istrčavanje Fejzića udarcem sa centra, što je golman gostiju ipak ukrotio, da bi najbolju priliku za tim sa Grbavice imao mladi Omer Beća u 31. minuti.

Mladi fudbaler je šutirao sa linije kaznenog prostora, ali je Fejzić ponovo bio siguran