Sarajevo ponovo razočaralo: "Plemićima" puni plijen sa Koševa

Zrinjski slavio u okviru 3. kola rezultatom 2:0

Scena sa Koševa. FK Sarajevo

Piše: E. Ćosić

31.7.2021

Fudbaleri Sarajeva priredili su novo razočarenje za svoje navijače. U susretu 3. kola Premijer lige BiH Bordo tim je na svom stadionu poražen od Zrinjskog rezultatom 2:0.

Utakmica je otvorena dobrom prilikom Matijasa Fanima (Matthias) već u 2. minuti, ali njegov pokušaj ide pored stative gola Belmina Dizdarevića. Prvu pravu priliku bilježimo u 15. minuti kada je Nemanja Bilbija namjestio loptu na bijelu tačku, ali je njegovu namjeru pročitao golman Sarajeva koji je zaustavio slab pokušaj panenke.

Devet minuta kasnije "Plemići" su poveli preko Marija Tičinovića, koji je iz teške pozicije glavom matirao Dizdarevića. Njega je uposlio Ivan Bašić, koji je u 34. minuti nakon Bilbijine sjajne asistencije udvostručio prednost svog tima.

Imao je Zrinjski i u nastavku nekoliko izglednih šansi, ali je Dizdarević zaustavio pokušaj Tičinovića. Sarajevo je u 81. minuti ostalo i sa igračem manje u polju, pošto je Amer Dupovac zaradio isključenje nakon jednog neopreznog starta.

Sarajevo u narednom kolu ide u Prijedor, dok će Zrinjski ugostiti Željezničar.