Veležovo poluvrijeme za zaborav: Osim rezultatskog ima i igrački zaostatak

Susret 3. kola Premijer lige BiH

Scena iz Vrapčića. FK Velež

Piše: E. Ćosić

2.8.2021

Fudbaleri Veleža odigrali su poluvrijeme kojeg se neće rado sjećati. Izmiješani tim "Rođenih" nakon prvih 45 minuta gubi na svom terenu od Rudara sa 2:0, a pored rezultatskog, imaju i igrački zaostatak, pošto je Melvin Osmić zaradio crveni karton.

Rudar je poveo u 2. minuti kada je golman domaćih Luka Kačavenda poklonio gol Nikoli Mandiću. Novi šok za Velež uslijedio je u 29. minuti udvostručio prednost, kada su gosti iz Prijedora udvostručili svoju prednost. Strijelac prvog gola Mandić je asistirao, a pogodio je Žozef Amoa (Jozeph Amoah).

Podsjetimo, "Rođeni" večeras igraju u izmijenjenom sastavu, obzirom na to da je trener tima Feđa Dudić napravio osam promjena u odnosu na tim koji je igrao protiv AEK-a.