Odlično prvo poluvrijeme Veleža, navijači bakljadom nakratko prekinuli susret

"Rođeni" vode golovima Radovca i Ovčine

"Rođeni" grabe ka drugoj vezanoj pobjedi. FK VELEŽ

Piše: E. Ćosić

28.8.2021

Fudbaleri Veleža su odigrali odlično prvo poluvrijeme, te vode sa 2:0 protiv Leotara u okviru 7. kola Premijer lige BiH. "Rođeni" su poveli u 18. minuti kada je pogodio Samir Radovac, nakon asistencije Ede Vehabovića.

Faris Zubanović je potom vrebao šansu da udvostruči prednost, ali na visini zadatka bio je golman Risto Perišić. I onda u 26. minuti Haris Ovčina koristi svoju priliku i pogađa za 2:0.

Do kraja poluvremena zatresla se prečka gola gostiju, nakon nespretne intervencije Đoke Milovića. Vrijedi spomenuti i prekid u 8. minuti koji su bakljadom prouzrokovali domaći navijači, popularni Red Army.

Podsjećamo, Šemsudin Hasić je prije dvije sedmice podnio ostavku na funkciju predsjednika kluba zbog bakljade ubačene na meču sa Slobodom. Međutim, ostavka je odbijena na sastanku Upravnog odbora, a Hasić je za "Avaz" otkrio da je bio ljut na navijače zbog neispoštovanog dogovora, te da će bakljade biti zabranjene na stadionu Rođeni.

Inače, timovi su utakmicu počeli u sljedećim sastavima:

Velež: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Ovčina, Radović, Pršeš, Radovac, Salčin, Vehabović, Georgijević i Zubanović.

Leotar: Perišić, Milović, Milić, Sekulović, Nikolić, Ristić, Čolić, Đurić, Perišić M., Arsić i Zec.