Remi Slobode i Borca, domaći preko 20 minuta imali igrača manje

Banjalučani šokantno počeli utakmicu pošto su u 5. minuti vadili loptu iz svoje mreže

Amar Beganović i Stojan Vranješ u duelu. FK BORAC

Piše: E. Ćosić

11.9.2021

U posljednjem meču današnjeg programa 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloboda i Borac su odigrali bez pobjednika, na Tušnju je bilo 1:1.

Domaći su poveli već u 5. minuti nakon što je Dženis Beganović iskoristio katastrofalnu grešku Nikole Ćetkovića. Međutim, gosti su se trgnuli i nakon primljenog gola preko Gorana Zakarića u dva navrata zaprijetili. No, do gola nisu mogli pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0.

U nastavku su fudbaleri Borca nastavili gdje su u prvom poluvremenu stali. Nagrada je stigla u 57. minuti kada je Marko Jovanović glavom pospremio loptu u mrežu nakon uigranog napada Banjalučana. Dodatni problem za Slobodu bilo je isključenje Fedora Predragovića koji je u 68. minuti zaradio drugi žuti karton.

Od tog momenta Tuzlaci su se orijentisali na branjenje svog gola. Borac je preko Zakarića u 75. minuti imao veliku priliku, ali bivši bh. reprezentativac nije pogodio, a onda su gosti u nadoknadi preko Jovanovića propustili kolosalnu priliku.