Uvjerljiva pobjeda Rudara u duelu novih premijerligaša

Prijedorčani su na svom terenu bili bolji od Posušja

Detalj s Gradskog stadiona u Prijedoru. HŠK POSUŠJE

E. Ćosić

12.9.2021

Fudbaleri Rudar Prijedora upisali su uvjerljivu pobjedu protiv Posušja 3:0 u okviru 8. kola Premijer lige BiH i tako pobjegli sa začelja tabele.

Domaći su do vodstva došli već u 13. minuti kada je Demir Jakupović pogodio. Kasnije su gosti iz Posušja krenuli sa ofanzivnijom igrom, ali su domaći uspješno odlijevali njihovim napadima.

I onda u 52. minuti novi gol. Nemanja Pekija je dobio loptu od Bojana Burazora i onda matirao Marka Galića za 2:0. Posušje je u 69. minuti zaradilo isključenje pošto je put u svlačionicu pokazan Nikoli Leki.

I onda Žozef Amoa (Josef Amoah) postiže gol u 83. minuti i postavlja konačni rezultat ove utakmice. Prijedorčani u narednom kolu gostuje Zrinjskom, a Posušje će dočekati Radnik iz Bijeljine.