Uzbudljiv mostarski derbi: Zajmović poništio gol Jakovljevića

Vodstvo "Plemića" trajalo 11 minuta

Dva pogotka viđena za poluvrijeme. ARHIV

E. Ćosić

15.9.2021

Zrinjski i Velež igraju zaostalu utakmicu 2. kola Premijer lige BiH, a rezultat mostarskog derbija nakon prvih 45 minuta igre na stadionu pod Bijelim brijegom je 1:1.

"Rođeni" su prvi zaprijetili. Već u 2. minuti Đani Salčin sjajno centrira, a Nemanja Anđušić šutira tik pored gola. "Plemići" su prvu priliku imali preko Dragana Juranovića, koji je šutirao sa nekih dvadesetak metara, ali odbranio je to Siniša Bogdanović.

Meč je u nekoliko navrata bio prekinut zbog bakljade navijača Zrinjskog, a kada se susret nastavio ponovo je Anđušić zaprijetio, ali loše je šutirao i lopta je otišla pored gola.

U 32. minuti Velež je zadesio problem pošto se povrijedio Brandao, a minut kasnije Slobodan Jakovljević pogađa za vodstvo "Plemića". U 44. minuti "Rođeni" ipak stižu do gola, a pogodio je Dženan Zajmović na asistenciju Harisa Ovčine.