Detalj s Tušnja. SCREENSHOT

Piše: E. Ćosić

25.9.2021

Fudbaleri Tuzla Cityja savladali su Velež na Tušnju u uzbudljivom meču 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su već u 3. minuti poveli nakon što je Mirzad Mehanović bio siguran egzekutor najstrožije kazne. Već u 8. minuti golman gostiju Slaviša Bogdanović morao je ponovo vaditi loptu iz svoje mreže.

Petar Mišić se sjajno namijestio na lijevu nogu, a onda lijepo pogodio u nebranjeni dio gola. "Rođeni" su bili u šoku nakon košmarnog otvaranja meča. Prijetili su Mehmed Ćosić i Haris Ovčina, a onda je Dženan Zajmović u 42. minuti pogodio nakon gužve u šesnaestercu.

Velež je odlično krenuo u drugo poluvrijeme, imao izvrsne prilike preko Obrena Cvijanovića i Alena Dejanovića, ali nije uspio doći do drugog gola. Kasnije su Tuzlaci umirili utakmicu, ne dopustivši "Rođenima" da se razmašu.

Tuzla City je lider sa 25 bodova, dok je Velež na 7. mjestu sa svega 12 osvojenih bodova. Ovo je izabranicima Feđe Dudića peti meč u nizu bez pobjede.

TOK UTAKMICE

90. - Kraj utakmice!

90+. - Zvonić je ponovo šutirao, ali neprecizan je bio kapiten Veleža. Sve manje nade za "Rođene" da izbjegnu poraz danas.

90. - Sami finiš utakmice, igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

88. - Džafić je zaradio žuti karton u domaćem timu.

77. - Konačno malo uzbuđenja na stadionu u Tuzli. Zeljković je potegnuo iz velike daljine, ali njegov šut ide preko gola.

72. - Nema uzbuđenja na Tušnju u ovim trenucima. Domaći znalački čuvaju prednost.

65. - Tuzlaci su uspješno odbili nalete gostiju na startu drugog dijela. Sada je uslijedio period mirnije igre.

55. - Nova šansa za Velež! Cvijanović je ponovo umakao defanzivcima Tuzla Cityja, ali onda silovito šutirao preko prečke! Ostaje 2:1 za domaće.

48. - Gosti odlično otvaraju drugo poluvrijeme. Dejanović je nakon minijature šutirao lijevom nogom, ali šut ide pokraj gola. Ranije je i Cvijanović dobro zaprijetio Nevresu Fejziću.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme!

45. - Kraj prvog poluvremena!

45. - Dvije minute sudijske nadoknade.

44. - Velež je imao šansu da se u potpunosti vrati u utakmicu, ali Zvonić nakon kornerašutira preko prečke Fejzićevog gola.

42. - GOOOOOOL! Dženan Zajmović se najbolje snašao u gužvi nakon kornera i spretno poslao loptu u mrežu Tuzla Cityja. Na Tušnju je sada 2:1.

31. - Ovčina je sada pokušao atraktivno, ali lopta nakon volej udarca ide pored gola.

28. - Sjajna šansa za domaće! Bogdanović je odbio šut nakon kornera, a Cvijanović sa gol crte izbacuje loptu!

27. - Kakva šteta. Mladi Đani Salčin se povrijedio i na nosilima napušta teren. U igri umjesto njega je Obren Cvijanović.

23. - Odlična prilika nakon kornera. Zajmović šutira preko gola. Ostaje 2:0 za Tuzla City.

22. - Najbolja šansa za Rođene do sada. Ćosić je šutirao iskosa, ali Fejzić sjajno brani i lopta ide u korner.

15. - Ovčina se odlučio na šut, ali to ide daleko od gola.

13. - Domaći su u ovim trenucima prepustili loptu fudbalerima Veleža, ali "Rođeni" ne mogu da kreiraju nešto opasnije pred golom Nevresa Fejzića.

8. - GOOOOOL! Petar Mišić se namjestio na lijevu nogu i onda sjajno pogodio. Nemoćan je bio golman Bogdanović. Tuzla City sada vodi 2:0!

6. - Prilika na drugoj strani. Dejanović je bio izblokiran, a onda je Hasanović natrčao na loptu i poslao je preko gola.

3. - GOOOOOL! Mirzad Mehanović je siguran egzekutor najstrožije kazne, poslao je loptu u jednu, a Bogdanovića u drugu stranu! Tuzla City vodi od 3. minute!

2. - Penal za Tuzla City! Džafić je pao nakon kontakta sa Ovčinom, sudija Peljto je pokazao na bijelu tačku!

1. - Počeo je meč na Tušnju, prvi sa centra krenuli su domaći igrači.

Dobro došli na tekstualni prijenos jednog od derbija 11. kola Premijer lige BiH između Tuzla Cityja i Veleža. Susret počinje u 17:00 sati, a treneri oba tima, Husref Musemić na jednoj i Feđa Dudić na drugoj strani odabrali su početne sastave:

Tuzla City: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Mehanović M., Džafić, Mišić, Mehidić, Moris, Đerić i Mehanović E.

Na klupi Musemić je ostavio: Brajlović, Efendić, Nukić, Krpić, Brkić, Karjašević, Tomašević, Dofo i Ubiparip.

Velež: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Ovčina, Hasanović, Salčin, Zajmović i Dejanović.

Dudić je na klupi ostavio: Kačavenda, Zubanović, Cvijanović, Hajdarević, Brandao, Osmić, Peco i Fereira (Ferreyra).