Borac pogotkom Vranješa savladao Sarajevo

Banjalučani po prvi put nakon deset godina kući porazili tim sa Koševa

Vranješ i Kurdić u duelu. FK BORAC

Piše: E. Ćosić

25.9.2021

Borac je u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu savladao Sarajevo rezultatom 1:0

Jedini pogodak na Gradskom stadionu u Banjoj Luci viđen je u 47. minuti kada je Stojan Vranješ glavom matirao Belmina Dizdarevića nakon centaršuta Gorana Zakarića.

Nakon šokantnog početka drugog poluvremena dugo je trebalo bordo timu da stvori pravu priliku. Trener Goran Sablić je izmjenama pokušao razdrmati svoju ekipu, pa je izvršio tri odjednom. Deset minuta nakon reakcije trenera Selmir Pidro je imao šansu, ali je Bojan Pavlović sjajno reagovao i sa gol linije izbacio loptu.

Na kraju pobjeda Borca, prva nakon deset godina nad Sarajevom u Platonovoj. Na drugoj strani, bordo timu je ovo bio prvi gostujući poraz ove sezone.

TOK UTAKMICE

90. - Kraj utakmice!

82. - Nova, ujedno i posljednja izmjena Sablića. Izašao je Andrej Đokanović, a u igri je Dal Varešanović.

80. - Bilo je opasno pred golom domaćih. Prvo je Vicko Ševelj šutirao, blokirao je Dino Ćorić, a u nastavku akcije Fanimo hvata volej, ali njegov nije bio precizan.

79. - Žuti karton za Dujakovića zbog igranja rukom.

70. - Inicijativa bordo tima u ovim trenucima.

63. - Najbolja prilika za Sarajevo! Pidro je šutirao, a Pavlović dobro reaguje i sa gol linije izbacuje loptu.

58. - Po žuti karton za Molsa i Kobiljara.

55. - Novi žuti karton za domaću ekipu. Sada je javnu opomenu zaradio Vušurović.

53. - Trostruka promjena Gorana Sablića. Ševelj, Lazić i Ahmetović mijenjaju Traku, Kapića i Ramića.

47. - GOOOOOL! Stojan Vranješ je strijelac! Zakarić je nabacio loptu na glavu kapitena Borca, koji je šalje u mrežu. Borac vodi 1:0! Gol pogledajte OVDJE.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme!

45. - Kraj prvog poluvremena!

39. - Javnu opomenu sada je zaradio i Mirko Oremuš na drugoj strani.

36. - Žuti karton za fudbalera Borca Begića.

27. - Napokon da i gosti zaprijete, ali Kapićev pokušaj ide preko gola.

25. - Loše makazice Moraitisa. Napadač Borca je pokušao atraktivno da poentira, ali je loše zahvatio loptu.

15. - Gosti još uvijek čekaju na svoju prvu priliku.

14. - Opao je ritam sa samog početka utakmice.

7. - Sjajna prilika za Borac! Subić je lijepo prošao i onda ostavio povratnu za Moraitisa. Grčki fudbaler slabo šutira i lopta ide pored gola!

3. - Dobra posjeta na Gradskom stadionu u Banjoj Luci u duelu aktuelnog prvaka i viceprvaka.

1. - Počela je utakmica!

Pored onog na Tušnju između Tuzla Cityja i Veleža u okviru 11. kola igra se još jedan derbi. Na Gradskom stadionu u Banjoj Luci se od 19 sati igra meč između Borca i Sarajeva.

Prvak dočekuje viceprvaka. Borac u ovaj meč ulazi nakon incidenata iz Mostara, dok su fudbaleri Sarajeva u kolu iza nas savladali Željezničar u ukupno 144. sarajevskom derbiju.

Treneri oba tima odabrali su početne sastave za utakmicu na kojoj je glavni sudija Antoni Bandić iz Gruda. Podsjećamo, prvobitno je Elvis Mujić trebao dijeliti pravdu na ovom meču, ali je on zatražio od Nogometnog saveza BiH i Sudijske komisije da ipak ne sudi na ovom susretu.

Borac: Pavlović, Jovanović, Ćorić, Begić, Donald, Vojnović, Subić, Vranješ, Kulašin, Moraitis, Zakarić.

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Oremuš, Đokanović, Bodul, Ramić, Kurdić, Dupovac, Trako, Kapić, Kobiljar.