Željezničar vodi protiv Leotara, prvijenac Mekića

Veznjak "Plavih" pogodio u samom finišu prvog poluvremena

Detalj s utakmice. FK Željezničar

26.9.2021

Fudbaleri Željezničara vode nakon prvih 45 minuta igre utakmice 11. kola Premijer lige BiH protiv Leotara sa 1:0.

Napadao je domaći tim, međutim to su uglavnom bili jalovi napadi, bez pravog riješenja u posljednjoj trećini terena. Nešto izglednije prilike imali su Bruno Zdunić i Petar Bojo, ali na semaforu je stajao onaj početni rezultat 0:0.

Onda je u samoj završnici prvog dijela, u 44. minuti Nedim Mekić natrčao na odbitak, a onda sa distance šutirao i uz dosta sreće pogodio za 1:0. Mekić je pogodio stativu, a lopta se od leđa odbila golmana Leotara Riste Perišića i završila u mreži.

Inače, Tomislav Ivković i Branislav Krunić su utakmice započeli sa sljedećim igračima:

Željezničar: Bender, Malić, Kosorić, Subašić, Mujezinović, Jurčić, Zdunić, Vrhovac, Bojo, Beća, Mekić.

Leotar: Perišić R., Milović, Paranos, Maksimović, Sekulović, Aćimović, Čolić, Đurić, Perišić M., Đurić, Arsić, Zec.