Zrinjski uspio probiti bedem Slobode, Bilbija junak "Plemića"

Posljednja utakmica 11. kola

Bilbija: Ponovo čovjek odluke. ARHIV

26.9.2021

Fudbaleri Zrinjskog slavili su u posljednjem meču 11. kola Premijer lige BiH. "Plemići" su pod Bijelim brijegom savladali Slobodu sa 1:0, a jedini gol bio je djelo Nemanje Bilbije.

U prvih 45 minuta nije bilo golova iako je domaći tim imao nekoliko prilika da ugrozi gol Tuzlaka. Prijetili su Nemanja Bilbija, Igor Savić i Slobodan Jakovljević, te u samom finišu i Josip Ćorluka, ali promjene rezultata nije bilo.

Tuzlaci su u Mostar stigli sa namjerom da sačuvaju svoju mrežu i osvoje bod. Međutim, planove im je pokvario Bilbija koji je matirao Semira Bukvića u 73. minuti. Iskusnim napadaču je ovo bio peti gol u bh. prvenstvu ove sezone. Samo je Stojan Vranješ postigao više pogodaka do sada (7).

Zrinjski je ovom pobjedom nastavio potjeru za Tuzla Cityjem. "Plemići" su trenutno drugoplasirani tim lige s bodom manje od Tuzlaka, ali s utakmicom više. Sloboda je trenutno 4. sa 16 osvojenih bodova.