Uvjerljiva pobjeda Tuzla Cityja, narednu rundu izborilo i Posušje

Odigrane prve utakmice šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine

Izabranici Husrefa Musemića uvjerljivi protiv Gradine. FK TUZLA CITY

28.9.2021

Danas su odigrane prve dvije utakmice šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Očekivane pobjede upisali su premijerligaši Tuzla City i Posušje koji su savladali Gradinu 5:2, odnosno Travnik 2:1.

Gradina je dobro otvorila utakmicu protiv Tuzla Cityja, ali nije mogla do gola. Promašaje je kaznio Elvis Mehanović u 22. minuti. Drugi gol za izabranike Husrefa Musemića postigao je Belmin Mešinović u 37. minuti, a do kraja poluvremena pogodio je Goran Brkić u 40. minuti.

Elvir Duraković je u 55. minuti povisio na 4:0, a onda je Eldin Mehmedović postigao dva gola, u 78. i 83. minuti. Konačnih 5:2 postavio je Sulejman Krpić u 85. minuti.

Na stadionu Pirota u Travniku nije bilo golova u prvih 45 minuta. Onda je u šestoj minuti nastavka pogodio Darko Blagojević. Petar Miličević je u 84. minuti riješio pitanje pobjednika, da bi tri minutek asnije Neven Vujica postigao utješni gol.