Velež potopio sastav Posušja, slavio i Leotar

Gledaoci se nisu ni smjestili kako treba na tribine posuškog stadiona, a gosti su već poveli

Debakl Posušja na domaćem terenu. NK Posušje

M. K.

2.10.2021

U okviru 12. kola Premijer lige BiH, danas su odigrana dva meča, Leotar je ugostio ekipu Radnika, dok je Posušje bilo domaćin Veležu.

Fudbaleri Veleža su s 4:2 savladali domaće Posušje i tako najavili bolje dane nakon niza loših rezultata.

Gledaoci se nisu ni smjestili kako treba na tribine posuškog stadiona, a gosti su već poveli. U prvoj minuti dosuđen je penal za "Rođene", a siguran realizator bio je Denis Zvonić za 1:0 Veleža.

A onda je Slaviša Radović u 34. minuti sjajnim volej udarcem pogodio mrežu domaćina za 2:0. Na 3:0 Veleža povisio je Mehmed Ćosić u 54. minuti meča. Potom su Posušaci smanjili na 1:3 preko Josipa Serdarušića u 81. minuti meča, da bi za 4:1 Veleža pogodio Demir Peco. Konačnih 4:2 postavlja Dario Blagojević u finišu meča.

Leotar je kod kuće slavio rezultatom 1:0 protiv Radnika golom Miloša Sekulovića u 78. minuti utakmice.

Od 19:00 sati igraju Zrinjski i Široki Brijeg.