KUP BOSNE I HERCEGOVINE

Odlični Mostarci nisu dozvolili iznenađenje protiv Zvijezde 09

Pobjedu 3:0 "Rođenima" i plasman u osminu finala donijeli su Hasanović, Radović i Cvijanović. Dalje idu i Zvijezda (G) i Leotar

Radović potvrdio trijumf Veleža. Arhiv

M. K.

6.10.2021

Tri preostale utakmice šesnaestine finala Kupa BiH odigrane su danas.

Mostarski Velež gostovao je kod ekipe Zvijezde 09 u Etno selu Stanišić gdje je ostvario sigurnu pobjedu rezultatom 0:3.

Plasman "Rođenima" u osminu finala donijeli su Dino Hasanović koji je načeo mrežu domaćina u 13. minuti, zatim Slaviša Radović koji je pogodio u 53. minuti, da bi Obren Cvijanović povisio vodstvo gostiju na konačnih 3:0 u 86. minuti utakmice.

U Krupi na Vrbasu, ekipe nekadašnjeg premijerligaša Krupe ugostila je federalnog prvoligaša Zvijezdu iz Gradačca.

Gosti su poveli 0:1 zahvaljujući lijepom golu Marka Živkovića iz slobodnog udarca u 20. minuti utakmice. U 82. minuti sve je bilo rješeno kada je iskusni  Antonio Vidović povisio na 0:2.

Sloboda Novi Grad ugostila je premijerligaša, ekipu Leotara, koji je slavio rezultatom 2:0.

Dugo je na semaforu stajalo 0:0, a onda su gosti u dvije minute, 73. i 75, postigli brza dva pogotka preko Igora Ateljevića i Stefana Paranosa, da bi u samom finišu meča domaći tim preko Mileta Kovačevića smanjio na 1:2.

Ranije su plasman u narednu rundu izborili Željezničar, Sarajevo, Borac, Zrinjski, Radnik Bijeljina, Igman Konjic, Ljubić, Sloboda Tuzla, Omarska, Sloga Gornji Vakuf, Široki Brijeg, Tuzla City i Posušje.