Zrinjskom pripao mostarski derbi, Nemanja Bilbija junak gostiju

Ono što će ostati upamćeno iz današnjeg susreta Veleža i Zrinjskog jesu sablasno prazne tribine stadiona "Rođeni"

Odavno nije odigran lošiji derbi između Veleža i Zrinjskog. Facebook

Piše: M. K.

15.10.2021

Fudbaleri Veleža i Zrinjskog danas su na stadionu "Rođeni" u Vrapčićima odigrali gradski derbi u okviru 13. kola Premijer lige BiH, a susret je nakon nešto više od 90 minuta okončan pobjedom Zrinjskog 1:0.

Junak gostiju bio je Nemanja Bilbija koji je bio strijelac u 62. minuti utakmice.

Odmah se mora istaći da su i jedni drugi odigrali ispod nivoa i da utakmica, koja je inače odigrana pred praznim tribinama i na dosta nakvašenom terenu, ne može dobiti prolaznu ocjenu.

U prvom poluvremenu nije zabilježena nijedna velika šansa, pa se u nastavku očekivala bolja igra na obje strane.

Dosta nervozna utakmica, ali i tiha i sablasna atmosfera na tribinama kao da se prenijela i na teren gdje su igrači oba tima potpuno zakazala u napadačkom dijelu igre.

Konačno, pogodak se desio u 62. minuti kada je iskusni Nemanja Bilbija, nakon ubačaja Josipa Ćorluke i loše intervencije domaćeg golmana Slaviše Bogdanovića, pogodio mrežu domaćih za vodstvo gostiju 1:0.

Tako je Bilbija došao do svog 75. gola u dresu Zrinjskog, a time se izjednačio s najboljim strijelcem Zrinjskog svih vremena, Krešimirom Kordićem.

Rezultat se do kraja nije više mijenjao, a bodovi su otišli lideru Premijer lige, Zrinjskom, koji sada ima 30 bodova, četiri više od druge Tuzle.

Kraj utakmice.

91. - Pokušao je Subašić, ali golman Veleža je siguran.

90. - Slaviša Radović je isključen zbog dva žuta kartona.

87. - Zvonić je bio u šansi, ali gosti loptu skidaju na gol linije!

86. - Napada uporno Velež, ali gosti i dalje vode 1:0.

82. - Mogao je Zrinjski do drugog gola, ali loše šutira Malekinušić.

79. - Domaći sve jače napadaju, ali gosti znalački  čuvaju stečeno vodstvo.

78. - Velež je napravio izmjenu na golu, Kačavenda je ušao umjesto Bogdanovića.

74. - Radovac je zaradio žuti karton kod Veleža.

69. - Peco je pokušao, ali golman Zrinjskog brani.

67. -  Kod Zrinjskog je u igri Malekinušić umjesto Juranovića.

66. - Nakon vodstva Zrinjskog očekuje se ofanzivnija igra Veleža koji je izvršio i dvije izmjene, u igri su Brandao i Peco, a izašli su Ćosić i Vehabović.

62. - GOOOOOL!! Zrinjski vodi! Strijelac je Nemanja Bilbija, i to nakon loše reakcije golmana

Veleža Bogdanovića.

59. - Bilbija je pokušao, ali ostaje 0:0. Loša utakmica na stadionu "Rođeni".

Loša utakmica Veleža i Zrinjskog u Vrapčićima. FB

55. - Igra se otvoreno, ekipe se ne brane i žele postići, ali i dalje bez pravih prilika. Nervozna utakmica.

50. - Trener Zrinjskog Sergej Jakirović je zaradio sada javnu opomenu zbog prigovaranja.

49. - Kao i na početku utakmice, ponovo su igrači obje ekipe krenuli otvoreno prema golu protivnika.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme mostarskog derbija. Za nadati se da će drugi dio meča biti uzbudljiviji s obzirom na očajnu igru aktera u prvom dijelu današnje utakmice.

45. - Bez pogodaka u vrlo lošem prvom poluvremenu, igrači su otišli na pauzu.

42.- Drugi igrač sa žutim kartonom danas je Haris Ovčina.

40. - Velež dominira, ali mreže i dalje miruju.

37. - Velež ponovo ima laganu inicijativu.

Tribine stadiona "Rođeni" izgledaju sablasno. Printscreen

34. - Zlomislić je zaradio žuti karton.

32. - Tvrda utakmica na "Rođenom", sada se uglavnom igra na sredini terena

31. - Sabljić je zamijenio Šipovca u ekipi Zrinjskog. Kod domaćina, umjesto Džankovića ušao je Radovac.

27. - Jedan igrač Zrinjskog leži na travnjaku, žali se na povredu.

23. - Sada je Velež imao priliku, ali se Džanković nije najbolje snašao u gužvi ispred gola gostiju nakon jednog prekida.

20. - Zrinjski je preuzeo inicijativu na terenu i kontroliše igru.

16. - Od starta meča na stadionu puše jak vjetar i otežava igru za oba tima.

12. - Prva bolja šansa za Zrinjski, Juranović je ubacio, ali Tičinović šutira preko gola.

10. - Velež ima inicijativu, ali bez konkretnih šansi.

7. - Potpuno otvorena igra oba tima u Vrapčićima.

3. - Slaviša Radović je pokušao kod domaćih, ali neprecizno.

1. - Susret mostarskih rivala upravo je počeo.

Trener Veleža Dudić najavio je ofanzivnu igru svog tima. Društvene mreže

Dobro došli na tekstualni prijenos duela 13. kola Premijer lige BiH, između gradskih rivala Veleža i Zrinjskog na stadionu "Rođeni" u Vrapčićima.

Uoči ovog okršaja koji starta od 17 sati, a koji će se na žalost igrati pred praznim tribinama zbog kazne FSBiH nakon incidenata na utakmici Velež - Borac, "Rođeni" imaju 12 bodova i trenutno su 10. na tabeli, dok je Zrinjski lider s 27 bodova.

Glavni sudija je Irfan Peljto iz Sarajeva.

Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili treneri Feđa Dudić i Sergej Jakirović.

VELEŽ: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Ovčina, Vehabović, Pršeš, Salčin, Ćosić, Džanković i Cvijanović.

ZRINJSKI: Čondrić, Memija, Jakovljević, Barišić, Ćorluka, Savić, Zlomislić, Juranović, Tičinović, Šipovac i Bilbija.