Podjela bodova u Trebinju, domaća publika skandirala "Lopovi, lopovi!"

U drugom poluvremenu je nastao haos na terenu nakon isključenja domaćeg igrača i spornog pogotka gostiju

Dosta nervozna utakmica odigrana je u Trebinju. P. Mucović

Piše: M. K.

16.10.2021

Prvu utakmicu iz današnjeg programa 13. kola Premijer lige BiH u Trebinju su odigrali Leotar i Borac, a konačni rezultat bio je 1:1.

Leotar je poveo u 24. minuti nakon jednog prekida. Na ubačenu loptu reagovao je Andrej Đurić koji spušta loptu za Dejana Maksimovića, a ovaj postiže gol za vodstvo domaćeg sastava.

Vodstvo domaćina trajalo je do 47. minute. Nakon jedne akcije gostiju, Milan Vušurović je zabio gol nedugo nakon ulaska u igru i poravnao na 1:1. Gol je sporan jer su domaći ukazivali na igranje rukom prije pogotka, te na mogući ofsajd, pa je uslijedila rasprava sa sudijom.

Dosta nervoze je nastalo na terenu, domaćini nisu bili zadovoljni suđenjem, sudija Admir Musić je podijelio veliki broj žutih kartona, a nakon sat vremena igre u Leotaru je bilo čak šest kartoniranih igrača. Sve je kulminiralo kada je igrač domaćih Marko Perišić isključen nakon drugog žutog kartona, pa je terenu nastao haos i koškanje među igračima, uz povike s tribina "Lopovi, lopovi!".

Nakon nekoliko minuta pauze meč je nastavljen, a do kraja je Borac pritiskao, ali se rezultat nije mijenjao.

Danas se od 17 sati još sastaju Sloboda - Radnik i Željezničar - Tuzla City.