Ranije su svoj meč odigrali u Trebinju Leotar i Borac, a završeno je 1:1

Uzbudljiva utakmica odigrana je na "Grbavici". fkzeljeznicar

Piše: M. K.

16.10.2021

Jedan od derbija 13. kola Premijer lige BiH danas su odigrali na "Grbavici" Željezničar i Tuzla City, a slavio je domaći tim rezultatom 2:1.

Već u 4. minuti meča domaći su postigli pogodak, a strijelac je bio Vedran Vrhovac za 1:0 "Plavih".

Na naredni pogodak čekalo se do 42. minute kada se u listu strijelaca, nakon jedne gužve ispred gola Tuzlaka, upisao Bruno Zdunić koji povisuje vodstvo domaćina na 2:0 s čime se i otišlo na odmor.

U nastavku, tačnije u 65. minuti, gosti preko Adnana Džafića uspjevaju smanjiti vodstvo domaćih na, ispostavit će se, konačnih 2:1 za domaći tim.

Pored susreta u Sarajevu, odigrana je i utakmica u Tuzli između Slobode i Radnika, a rezultat je bio ubjedljivih 3:0 za Tuzlake.

Za Slobodu su pogađali Muharem Čivić (60. minut), Saša Maksimović (70) i Dženis Beganović (89).

Ranije su svoj meč odigrali u Trebinju Leotar i Borac, a završeno je 1:1.