Bilbija sjajnim golom presudio Sarajevu u derbiju kola

Zrinjski u susretu 14. kola na svom terenu savladao goste sa Koševa rezultatom 1:0

Piše: E. Ćosić

23.10.2021

Fotografije sa utakmice - Avaz
+9

Derbi 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pripao je Zrinjskom koji je na svom terenu pobijedio Sarajevo rezultatom 1:0. Jedini pogodak na stadionu pod Bijelim brijegom postigao je Nemanja Bilbija u 40. minuti.

Bio je to sjajan gol napadača "Plemića" koji je sa 18 metara iz slobodnog udaraca majstorski matirao golmana gostiju Belmina Dizdarevića. Bio je to njegov 76. gol za Zrinjski, te je tako postao najbolji strijelac u historiji kluba.

"Plemići" su tako pokvarili rođendan timu sa Koševa, koji će u nedjelju proslaviti 75 godina postojanja.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

TOK UTAKMICE

90. - Kraj utakmice!

90. - Tri minute sudijske nadoknade.

90. - Jukić je sada pokušao, ali šutirao je pravo u Dizdarevića.

88. - U javnu bilježnicu sudije Mujića sada će se naći i mladi fudbaler Sarajeva Dal Varešanović.

86. - Na drugoj strani je sada požutio Tešija.

82. - Dvostruka izmjena u Zrinjskom. Jukić umjesto Tičinovića, dok Tešija mijenja Bašića.

81. - Mirko Oremuš je sada dobio žuti karton.

76. - Konačno uzbuđenje na drugoj strani, ali šut Ahmetovića ide preko gola.

74. - Posljednja izmjena trenera Sarajeva. Krste Velkoski mijenja Đokanovića.

71. - Đokanović je sada požutio u redovima gostiju.

68. - Ponovo je pokušao Tičinović, ali njegov šut ide pokraj gola.

62. - Mijenja i Jakirović. Bekić i Malekinušić mijenjaju Juranovića i Memije.

60. - Ponovo mijenja Sablić. Varešanović, Bagarić i Oremuš ulaze u igru umjesto Hebibovića, Bodula i Kobiljara.

Bakljada "Ultrasa". A. Saračević

55. - Novi žuti karton. Sada je Rijad Kobiljar zaradio javnu opomenu zbog prigovora, baš kao i njegov saigrač Bodul u 32. minuti meča.

50. - Zrinjski bolji i na otvaranju drugog poluvremena.

48. - Tičinović je pokušao, ali lopta ide pored gola.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme! Sablić je napravio jednu izmjenu. U igru je uveo Fanima umjesto Ševelja.

Detalj s utakmice. A. Saračević

45. - Kraj prvog poluvremena!

40. - GOOOOOOOOOOOL! Nemanja Bilbija postiže sjajan gol iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara. Zrinjski vodi!

37. - Sada je i Ševelj zaradio javnu opomenu.

33. - Darko Bodul dobija žuti karton zbog prigovora.

32. - Pokušao je Ahmetović, ali napadač Sarajeva nije bio precizan.

28. - Zrinjski je trenutno bolja ekipa pod Bijelim brijegom, "Plemići" imaju terensku inicijativu od početka meča.

19. - Tičinović u stopostotnoj šansi, ali odlično interveniše mladi golman Sarajeva.

18. - Na tribinama stadiona u Mostaru domaći navijači su počeli sa sramotnim skandiranjem.

11. - Glavni sudija ovog meča sada je pokazao i žuti karton treneru Zrinjskog Sergeju Jakiroviću zbog prigovora.

9. - Bilbija je sada pao u šesnaestercu Sarajeva, ali Mujić je pokazao da se igra nastavi.

7. - Pokazan je prvi žuti karton na utakmici! Zaradio ga je Juranović zbog simuliranja.

5. - Savić šutira nakon povratne lopte Bilbije, ali pravo u golmana Sarajeva Dizdarevića.

1. - Počela je utakmica!

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 14. kola Premijer lige BiH. Pod Bijelim brijegom se sastaju Zrinjski i Sarajevo.

Treneri obje ekipe Sergej Jakirović i Goran Sablić odlučili su se za sljedeće postave:

ZRINJSKI: Soldo, Barišić, Jakovljević, Memija, Ćorluka, Zlomislić, Savić, Bašić, Juranović, Tičinović, Bilbija.

SARAJEVO: Dizdarević, Dupovac, Šabanović, Lazić, Hebibović, Đokanović, Bodul, Ševelj, Palić, Kobiljar, Ahmetović.

Glavni sudija derbija u Mostaru je Elvis Mujić iz Banovića, pomoćnici su Goran Dujak iz Odžaka i Damir Lazić iz Brčkog