Mostarci sve bliži opasnoj zoni: Radnik iznenadio Velež

Gosti su utakmicu završili sa igračem manje nakon isključenja Kenana Šarića

Detalj sa utakmice u Vrapčićima. FK Velež

Piše: M. K.

31.10.2021

Bh. premijerligaši Velež i Radnik odigrali su svoj susret 15. kola Premijer lige BiH danas na stadionu "Rođeni" u Vrapčićima.

Nakon 90 minuta dosta tvrde i neizvjesne utakmice, konačan rezultat glasio je 1:2 za goste.

Gosti su zatresli mrežu Mostaraca nakon pola sata igre kada se nakon jedne gužve, poslije izvedenog kornera, pred golom domaćih najbolje snašao Esmir Hasukić i pogodio za 0:1.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je uslijedio očekivan pritisak igrača Feđe Dudića, koji je urodio plodom u 84. minuti kada je Samir Radovac pravim projektilom pogodio mrežu gostiju za 1:1.

A onda drama u finišu meča. Kad su svi očekivali potpuni preokret domaćih uslijedio je novi šok jer je u 87. minuti Kenan Šarić pogodio za 1:2, a potom je zbog skidanja dresa tokom proslave gola zaradio i crveni karton.

Velež je pokušao do kraja doći barem do boda, ali ostalo je 1:2.

Velež je nakon ovog meča ostao na osmoj poziciji sa 16 bodova, samo pet više od 11. Posušja koje je u opasnoj zoni, dok je Radnik i dalje posljednji sa 10 bodova.