Sarajevo golom u 92. minuti do pobjede nad Slobodom

Susret 17. kola najvišeg ranga bh. fudbala

Sarajevu puni plijen. ARHIV

20.11.2021

Fudbaleri Sarajeva uspjelu su izvojevati pobjedu protiv Slobode u okviru 17. kola Premijer lige rezultatom 1:0. Bordo tim je do trijumfa i sva tri boda došao u 92. minuti kada je pogodio Boris Cmiljanić.

Imali su gosti iz Tuzle nekoliko prilika u prvom dijelu, ali je odlični Belmin Dizdarević branio pokušaje Dženisa Beganovića i društva. Posla je bilo i za golmana na drugoj strani Semira Bukvića, koji je uspješno zaustavio pokušaje Krste Velkoskog i Numana Kurdića.

Sarajevo je poslije sat igre preuzelo inicijativu, a u 73. minuti sjajnu akciju nije uspio završiti Mak Varešanović. Napadi izabranika Gorana Sablića nisu donosili rezultat, a onda, kada se činilo da će se susret završiti bez pogodaka, pogodio je Cmiljanić.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Širokom Brijegu, dok će Sloboda na svom Tušnju dočekati Željezničar.