Tuzlaci u nemogućim uslovima slavili u Prijedoru

Skoro 50 minuta čekalo se na prvu veliku priliku koju nije iskoristio Sulejman Krpić

Travnjak u Prijedoru bio je pretežak za igru. Printscreen

Piše: M. K.

28.11.2021

Ekipe Rudara iz Prijedora i Tuzla Cityja odigrale su utakmicu 18. kola na Gradskom stadionu u Prijedoru, a s obzirom na uslove koji su vladali na terenu, pravo je čudo kako se utakmica uopšte mogla odigrati.

Blato i lokve vode dirigovali su tempo i kvalitet utakmice koja je završena pobjedom gostiju 1:0.

Kako se igralo dokaz je bio samo jedan šut u okvir gola nakon skoro 50 minuta igre. Veliku šansa za goste je imao Sulejman Krpić koji se našao sam ispred gola Rudara, ali mu golman Šćekić čudesno brani pokušak s nekoliko metara.

Do kraja utakmice vodila se rovovska bitka za svaku loptu, a čekala se greška na protivničkoj strani.

A onda je u finišu meča, u sudijskoj nadoknadi, Sulejman Krpić ipak uspio pogoditi i donijeti tri boda Tuzlacima.