Derbi na "Pecari" pripao Širokom Brijegu, Radnik i Borac podijelili bodove

Rezultat 1:1 na "Pecari" bio je sve do 87. minute meča kada je dosuđen penal za domaće iskoristio Bože Vukoja i pogodio za 2:1

Teški uslovi za igru bili su na "Pecari". Printscreen

Piše: M. K.

28.11.2021

Dvije utakmice 18. kola Premijer lige BiH odigrane su danas od 15 sati, a može se reći da su igrane u vrlo teškim uslovima, kako u Bijeljini tako i u Širokom Brijegu gdje su tereni bili u očajnom stanju.

Ništa bolje nije bilo ni u Prijedoru gdje je ranije Tuzla City slavio s 1:0 protiv Rudara.

Derbi kola odigran je na "Pecari" gdje je Široki Brijeg ugostio Sarajevo

Bordo tim je poveo u 36. minuti preko Dražena Bagarića, da bi domaćini poravnali preko Tonćija Mujana u 51. minuti. Nekoliko minuta nakon toga, zbog udaranja protivničkog igrača bordo tim je ostao sa igračem manje, jer je isključen Darko Bodul.

Rezultat 1:1 bio je sve do 87. minute meča kada je dosuđeni penal za domaće iskoristio Bože Vukoja i pogodio za 2:1.

U drugom meču u Bijeljini Radnik je ugostio Borca, a na kraju je bilo 1:1.

Pogodio je Đorđe Pantelić u 55. minuti meča za domaće, da bi na 1:1 poravnao u 87. minuti meča Jovo Lukić nakon greške domaćeg golmana. Mogli su domaći i do pobjede da Pantelić nije promašio stopostotnu šansu u samom finišu kada je pogodio stativu.