Susret Širokog i Sarajeva je ujedno i derbi 18. kola Premijer lige BiH

Široki izjednačio protiv Sarajeva. Printscreen

Piše: M. K.

28.11.2021

Na stadionu "Pecara" utakmicu 18. kola Premijer lige BiH igraju Široki Brijeg i Sarajevo.

Bordo tim je poveo u 36. minuti meča 0:1. Strijelac za goste bio je Dražen Bagarić, nakon asistencije Selmira Pidre koji je dobro probio po lijevoj strani i ubacio nezgodan centaršut po zemlji, a na drugoj stativi se našao Bagarić i u gužvi gurnuo loptu u mrežu.

Taj rezultat je ostao do odmora, a u drugom dijelu domaćini u 51. minuti poravnavaju na 1:1. Nakon jedne nešto duže akcije Širokog Brijega strijelac je bio Tonći Mujan.

Nedugo nakon toga Sarajevo je ostalo sa igračem manje jer je isključen Darko Bodul nakon udaranja protivničkog igrača.

U međuvremenu, u drugoj utakmici koja je također startala od 15 sati, u Bijeljini igraju Radnik i Borac, a trenutni rezultat je 0:0.