Široki Brijeg preokrenuo na "Pecari" pogotkom iz penala

Susret Širokog i Sarajeva je ujedno i derbi 18. kola Premijer lige BiH

Zanimljiv dvoboj u Širokom Brijegu. Printscreen

Piše: M. K.

28.11.2021

Na stadionu "Pecara" utakmicu 18. kola Premijer lige BiH igraju Široki Brijeg i Sarajevo.

Bordo tim je poveo u 36. minuti meča 0:1. Strijelac za goste bio je Dražen Bagarić, nakon asistencije Selmira Pidre koji je dobro probio po lijevoj strani i ubacio nezgodan centaršut po zemlji, a na drugoj stativi se našao Bagarić i u gužvi gurnuo loptu u mrežu.

Taj rezultat je ostao do odmora, a u drugom dijelu domaćini u 51. minuti poravnavaju na 1:1. Nakon jedne nešto duže akcije Širokog Brijega strijelac je bio Tonći Mujan. Nedugo nakon toga kod Sarajeva je pocrvenio Darko Bodul koji je udario jednog protivničkog igrača.

Tako je bilo do 86. minute kada je dosuđen penal za domaće iskoristio Bože Vukoja i pogodio za 2:1.

U međuvremenu, u drugoj utakmici koja je također startala od 15 sati, u Bijeljini igraju Radnik i Borac, a trenutni rezultat je 1:0.