TRI MEČA NA PROGRAMU

Velež odnio vrijedne bodove s Koševa, bez golova u Posušju

U derbiju kola, na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase", rezultat je glasio 0:2 za sastav Veleža

Šok za sastav Sarajeva desio se u prvih 45 minuta. Printscreen

M. K.

4.12.2021

Tri utakmice 19. kola Premijer lige BiH danas su na programu, dueli Sarajeva i Veleža, te Posušja i Rudara iz Prijedora su završeni, dok od 15 sati igraju Borac i Sloboda.

U derbiju kola, na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase", rezultat je glasio 0:2 za sastav Veleža koji je tako osvojio možda i ključne bodove koji su ga odmakli od opasne zone na tabeli.

Već u ranoj 9. minuti meča Demir Peco je u jednoj akciji gostiju dobro ubacio, a Nemanja Anđušić glavom pogodio za vodstvo Veleža.

U 17. minuti bilo je 0:2 za Velež. Mostarcima je dosuđen penal, a siguran je bio Dženan Zajmović.

Pokušavali su u nastavku igrači Sarajeva da dođu do pogotka, ali sve je ostalo samo na pokušajima. Inače, Sarajevo je završilo meč sa igračem manje nakon što je nekoliko minuta prije kraja Halid Šabanović zaradio ekspresna dva žuta kartona.

U lošoj utakmici u Posušju pogodaka nije bilo, a gosti su završili utakmicu s deset igrača jer je isključen Nemanja Pekija u finišu meča.