Željezničar trijumfom okončao jesen, bez pobjednika na "Tušnju"

Željezničar je poveo u 38. minuti 1:0 golom Sedada Subašića, a rezultat se do kraja nije mijenjao

Teški uslovi za igru vladali su na stadionu "Grbavica". fkzeljeznicar

Piše: M. K.

5.12.2021

Dva susreta 19. kola Premijer lige BiH odigrana su danas čime je kompletiran jesenji dio aktuelne sezone.

Na "Grbavici" je Željezničar na kišom natopljenom i teškom terenu ugostio sastav Širokog Brijega, dok su se u još težim uslovima na "Tušnju" sastali Tuzla City i Radnik.

Željezničar je poveo u 38. minuti 1:0 golom Sedada Subašića. Prije vodećeg gola "Plavih" Ermin Zec nije iskoristio penal.

Rezultat se u nastavku nije mijenjao, pa su bodovi ostali na "Grbavici".

U meču u Tuzli viđena su dva gola već u prvom dijelu.

Poveli su gosti u 21. minuti s bijele tačke, a strijelac je bio Jovan Blagojević, da bi u 35. minuti Sulejman Krpić poravnao na 1:1.

U 63. minuti Tuzlaci dolaze do preokreta nakon što je dosuđeni penal za domaće iskoristio Sulejman Krpić koji pogađa za 2:1, a onda su gosti do boda stigli u sudijskoj nadoknadi golom Kenana Šarića za konačnih 2:2.