Grbavica slavi: Sjajna igra i pobjeda Željezničara u 145. vječitom derbiju

Hodžić i Zec pogađali za "Plave"

Slavlje Hodžića nakon gola. FK ŽELJEZNIČAR

5.3.2022

U 145. vječitom derbiju, odigranom u okviru 21. kola Premijer lige BiH, Željezničar je na Grbavici uz sjajnu igru savladao gradskog rivala Sarajevo rezultatom 2:0.

Utakmica je kasnila zbog navijačkih nereda, a nakon što se situacija smirila glavni sudija Haris Kaljanac je dao znak da ona može početi.

Uvodni minuti donijeli su otvorenu igru na obje strane, ali i dosta grešaka.

Prvo je ozbiljnije zaprijetilo Sarajevo u 27. minuti, kada se Dal Varešanović ubacio iz drugog plana i pogodio vanjski dio mreže gola Josipa Bendera.

Uzvratio je Željezničar u 31. preko Samira Bekrića, koji je izašao sam na Belmina Dizdarevića, ali mu je golman bordo tima sjajno odbranio.

Nedugo potom domaći su poveli. Strijelac je bio novajlija Armin Hodžić, koji je odlično skočio nakon kornera i postigao svoj prvijenac u plavom dresu.

Nekoliko uzbuđenja u nadoknadi. Prvo je Amer Dupovac šutirao glavom preko gola, da bi potom Hodžić na suprotnoj strani propustio priliku da matira protivnika.

U drugoj minuti nadoknade gosti su ostali s igračem manje, jer je zbog udaranja Semira Štilića crven karton dobio Dupovac.

Prvu priliku vrijednu pomena u drugom dijelu imao je Bekrić, čiji je udarac iz 57. minute odbranio Dizdarević.

Gosti su najbolju priliku propustili u 62. minuti, kada je Bender sjajno zaustavio udarac Anela Hebibovića.

Nije bilo mnogo šansi u drugom poluvremenu, koje je obilježio veliki broj izmjena s obje strane.

Golman gostiju Dizdarević je bio na visini zadatka i u drugom dijelu, a u 72. minuti se istakao odbranom Hajdareviću.

Domaći su bili požrtvovaniji do kraja, a sedmu ovosezonsku pobjedu potvrdili su fantastičnim golom Ermina Zeca.

Time su skočili na peto mjesto i prišli Sarajevu na dva boda zaostatka.

Za Željezničar su danas igrali Bender, Malić, Kosorić, Cocalić, Štilić, Galić, Hodžić, Mekić, Bekrić, Resić, Hajdarević.

Sarajevo je nastupilo u sastavu: Dizdarević, Pidro, Hebibović, Đokanović, Varešanović, Mujakić, Bagarić, Dupovac, Kapić, Čataković, Suljić.