Katastrofalni uslovi za igru: Tuzla City i Široki Brijeg podijelili bodove

Tuzlaci kiksali na domaćem terenu. Printscreen

M. K.

7.3.2022

Posljednju utakmicu  21. kola Premijer lige BiH, po veoma teškom terenu stadiona Tušanj,  odigrali su danas Tuzla City i Široki Brijeg..

Iako su uslovi za igru bili katastrofalni, prikazana je jedan zanimljiva utakmica s četiri pogotka, a konačan rezultat glasio je 2:2.

Tuzlaci, koji su u ovaj meč ušli kao favoriti, ipak su prvi morali vaditi loptu iz mreže nakon pogotka Vukoje za 0:1 Širokog.

Na poravnanje se čekalo sve to 58. minute kada je Krpić pogodio za 1:1 s bijele tačke, nakon što je dosuđen penal za domaći tim.

Gosti ponovo vode od 77. minute pogotkom Mujana, da bi Mehanović pogodio za 2:2 u 80. minuti meča.

Dominirao je sastav Tuzlaka, pogotovo u nastavku meča, ali se odbrana Širokog uspjela odbraniti, pa su na kraju podijeljeni bodovi.