Sarajevo s desetoricom razbilo Posušje

Sjajna predstava bordo tima

Avramovski je upisao tri asistencije. SCSPORT.BA

20.3.2022

Fudbaleri Sarajeva su u susretu 23. kola Premijer lige BiH na Koševu ugostili Posušje i savladali ga s uvjerljivih 6:0.

Poveo je bordo tim već u 4. minuti. Asmir Suljić je ostavio za Dražena Bagarića, koji je proslijedio loptu Dalu Varešanoviću, a ovaj je pogodio za 1:0.

Domaćin je u 27. minuti ostao s igračem manje, jer je Amer Dupovac zbog rušenja Anesa Mašića zaradio direktan crveni karton.

Međutim, i desetoricom je Sarajevo bilo presnažno za Posušje.

Samo minut poslije crvenog kartona Dal Varešanović je svojim drugim golom povisio na 2:0.

Novi gol u mreži gostiju u 35. minuti. Danijel Avramovski (Daniel) je sjajno asistirao za Anela Hebibovića, koji je još ljepše zabio az 3:0.

Još tri puta je bordo tim tresao protivničku mrežu u drugom poluvremenu.

Darko Lazić je u 52. minuti pogodio nakon asistencije Avramovskog.

Užasnu grešku gostiju u 68. minuti iskoristio je Hamza Čataković, koji je pogodio na dodavanje danas fantastičnog Avramovskog, koji je upisao treću asistenciju.

U 74. minuti zabio je i Asmir Suljić poslije asistencije Hamze Čatakovića.

FK Sarajevo: Dizdarević; Hebibović, Mujakić, Dupovac, Pidro; Đokanović, Kapić, Avramovski, Suljić, Varešanović; Bagarić.

HŠK Posušje: Horkaš, Ljubić, Milanović, Barišić, Mašić, Leko, Krišto, Maglica, Horić, Lauš, Vukoja.