Veliku pobjedu u borbi za opstanak upisao Radnik

Detalj s utakmice u Trebinju. FK LEOTAR TREBINJE

2.4.2022

Danas su u Premijer ligi BiH od 15 sati odigrana tri meča 24. kola.

Leotar je iznenađujuće otkinuo bod Sarajevu, s kojim je na Policama odigrao 1:1.

Poveo je tim iz Trebinja već u 9. minuti golom Nikole Dujakovića, a izjednačenje gostima u 16. minuti donio je Hamza Čataković.

Borac je gubio 2:0 od Rudara u Prijedoru, ali je na kraju uspio osvijiti bod.

Gosti iz Banje Luke ostali su šokirani ranim golovima Demira Jakupovića iz 23. i Nikole Mandića iz 27. minute, a u 40. minuti su uspjeli smanjiti preko Dejana Melega. Poraz su uspjeli izbjeći tek u 95. minuti, kada je za 2:2 zabio Amar Begić.

Do važna tri boda u borbi za opstanak došao je Radnik, koji je rezultatom 2:1 savladao Slobodu.

Strijelci za Bijeljince bili su Ante Živković u 21. i Đorđe Pantelić u 44. minuti. Utješni gol za Tuzlake u četvrtoj minuti sudijske nadoknade postigao je Abid Mujagić.