Prvoligaš namučio domaćina: Bordo tim bolji od Igmana

Sarajevo steklu solidnu prednost pred revanš. Printscreen

M. K.

6.4.2022

Odigrana je prva utakmica polufinala Kupa BiH između Sarajeva i Igmana iz Konjica, a slavio je domaći sastav rezultatom 2:0.

Na odmor se otišlo s teško stečenim vodstvom bordo tima 1:0, nakon pogotka Avramovskog u 28. minuti utakmice. Šećerović je iz slobodnjaka pogodio prečku, lopta se odbila pred gol gostiju, a na pravom mjestu bio je Avramovski, te pogodio za 1:0, što mu je ujedno bio i prvijenac u dresu tima s Koševa u aktuelnoj sezoni.

Poruka navijača Sarajeva povodom 6. aprila, Dana grada Sarajeva. Printscreen

U nastavku je viđena loša utakmica, kakva je uostalom bila i u prvom dijelu meča. Konačnih 2:0 za Sarajevo postavio je rezervista Hamza Čataković u 71. minuti meča.

Drugi polufinalni par na rasporedu je od 18 sati, a sastat će se Velež i Tuzla City.