Velež ponovo bolji od Sarajeva: Zajmović potopio goste s Koševa

Katastrofa bordo tima u Mostaru

Zajmović obilježio utakmicu. PRINTSCREEN

27.5.2022

U reprizi ovogodišnjeg finala Kupa BiH, Velež je u Mostaru u susretu posljednjeg 33. kola Premijer lige BiH dočekao Sarajevo i savladao ga s visokih 3:0.

Na prvu ozbiljnu situaciju čekalo se do 23. minute. U velikoj šansi našao se Brandao, ali je Belmin Dizdarević odbranio njegov udarac.

Domaći su poveli u 26. minuti. Mersudin Ahmetović je napravio veliku grešku koju je iskoristio Dženan Zajmović i rutinski matirao Dizdarevića za 1:0.

Gosti su prvu priliku imalu u 55. minuti. Amer Dupovac je sjajno šutirao nakon kornera Asmira Suljića, ali je stativa spasila domaće.

U 60. minuti na semaforu je stajalo 2:0. Omar Pršeš je sjajno dodao Zajmoviću, koji je postigao svoj drugi pogodak.

Zajmović je perfektnu utakmicu zaključio het-trikom u 63. minuti.

Velež je u 76. minuti ostao s igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Dino Hasanović.

Veležu je ovo bila 13. ovosezonska pobjeda, a Sarajevu rekordni 13. poraz.