Sarajevo remiziralo s TSC-om iz Bačke Topole

Viđena su dva gola

Detalj s utakmice. FK SARAJEVO

29.6.2022

Fudbaleri Sarajeva su u drugoj pripremnoj utakmici za novu sezonu Premijer lige BiH u Sloveniji remizirali s TSC-om iz Bačke Topole rezultatom 1:1.

Prvi do vodstva došao je srbijanski tim u 12. minuti preko Martina Mirčevskog.

Sarajevo je odličnu šansu za izjednačenje imalo u 25. minuti preko Hamze Čatakovića. Do kraja prvog poluvremena prijetili su još Dal Varešanović i Ivan Ikić, ali promjene rezultata nije bilo.

U 76. minuti dosuđen je penal za Sarajevo. U kaznenom prostoru srušen je Frane Čirjak, a siguran realizator bio je kapiten Asmir Suljić.

Bordo tim je današnju utakmicu počeo u sastavu: Dizdarević, Trako, Mujakić, Salčin, I. Ramić, Đokanović, Kapić, Ikić, Varešanović, Suljić, Čataković.

Priliku za igru u nastavku dobili su još Tomašević, Mulalić, Aničić, Čirjak, Ramić, Kobiljar, Džafić i Mulahusejnović.Naredna provjera za bordo tim u Sloveniji je u utorak 5. jula protiv slovenačko Celje.

Bordo tim narednu provjeru ima u utorak 5. jula protiv slovenačkog Celja.