Velež se novim porazom oprostio od Evrope

Nova blijeda partija "Rođenih". FK VELEŽ MOSTAR

28.7.2022

Fudbaleri mostarskog Veleža okončali su takmičenje u Konferencijskoj ligi.

Gol Žonija

"Rođeni" su u prvom pretkolu eliminirani od Hamrun Spartansa s Malte, koji ih je nakon pobjede od 0:1 na Grbavici, savladao i u uzvratu pred domaćim navijačima istim rezultatom.

Prvu ozbiljnu šansu na utakmicu imao je domaći tim, Elvis Mašike (Mashike) je izašao sam ispred Slavišu Bogdanovića, ali je golman Veleža to odlično odbranio.

Četiri minute kasnije na semaforu je bilo 1:0. Žoni (Jonny) je izašao sam na Bogdanovića i savladao ga.

Velež je u nastavku propustio dvije velike prilike za poravnanje preko Đorđa Pantelića i Samira Radovca, ali nije uspio doći do poravnanja.

Domaći su u 32. minuti zaprijetili iz slobodnog udarca preko Ognjena Bjeličića, ali je Bogdanović odlično odbranio. Dvije minute kasnije propustili su veliku šansu, kada je Žoni promašio praznu mrežu.

U samom finišu prvog poluvremena isti igrač je pogodio stativu.

Bezidejni napadi

Velež je u drugom poluvremenu krenuo po poravnanje, a prvu šansu imao je u 54. minuti preko Dine Hasanovića.

Kolosalna šansa za "Rođene" u 64. minuti, no Nermin Haskić nije uspio pogoditi glavom sa šest-sedam metara.

"Rođeni" su do kraja bezidejno napadali, ali nisu uspjeli čak ni do poravnanja.

Domaći su pak u sedmoj minuti nadoknade propustili veliku šansu da nokautiraju protivnika, ali je Bogdanović odbranio pokušaj Muse Soua (Mousa Sowe).