Željezničar prokockao pobjedu u zadnjoj sekundi protiv Širokog

Gol Santosa nije bio dovoljan Plavima. FK ŽELJEZNIČAR

Piše: M. K.

31.7.2022

Željezničar i Široki Brijeg odigrali su susret 3. kola Premijer lige BiH na stadionu Grbavica.

Nakon nešto više od 90 minuta dosta prosječne fudbalske predstave rezultat je glasio 1:1.

U 40. minuti nakon asistencije Štilića lijep pogodak postigao je večeras vrlo dobri Santos. Gosti su, ipak, pogotkom Vukoje do remija 1:1, i vrijednog boda, stigli u zadnjim sekundama utakmice.

TOK UTAKMICE

Kraj.

90+5. - GOOOL! Vukoja pogađa za 1:1.

90. - Pet minuta sudijske nadoknade.

87. - Pokušao je Subašić iz slobodnjaka.

86. - "Plavi" sve bliži pobjedi.

80. - Štilić je imao dobru šansu.

76. - Ponovo period dosadne igre.

68. - Ponovo prijeti Santos, večeras je najbolji u redovima domaćina.

65. - Haračić umjesto Beganovića ulazi kod domaćih. Prethodno su kod Širokog u igru ušli Šuto i Bagarić.

60. - Bilbija sada kažnjava žutim kartonom nervoznog Beganovića.

57. - Ništa zanimljivo se ne dešava trenutno na Grbavici. Prije nekoliko trenutaka domaći su zaprijetili preko Mekića, ali je ostalo 1:0.

51. - Vego mijenja Malića u Širokom Brijegu.

47. - Izlazi Pejić, ulazi Tadei kod gostiju.

46. - Nastavljena je utakmica. Očekuje se ofanzivnija igra gostiju.

45. - Velikim aplauzom nagrađeni su Edin Ćurić, novi šef omladinskog pogona Želje, kao i Ervin Zukanović, dugogodisnji reprezentativac BiH. Inače. Zukanović je bez kluba, tako da ne bi bilo iznenađenje da opet obuče dres "Plavih".

45. - Kraj prvih 45. minuta.

40. - GOOOOOOLL!!! Vodi Željo 1:0 pogotkom Santosa.

35. - I dalje bez pogodaka u duelu na stadionu Grbavica. U međuvremenu je zaprijetio Pejić domaćem golu.

30. - Žuti karton za Malića nakon faula nad Kpanom. I dalje je 0:0 na Grbavici i bez velikih prilika nakon pola sata igre. Pravi bh. premijerligaški okršaj.

23. - Lopta je najviše između dva kaznena prostora, bez velikih uzbuđenja na Grbavici.

17.  Santos je opasno zaprijetio golu gostiju. Ostaje 0:0

15. - Bit će ovo neizvjesna utakmica do samog finiša, ako je suditi po onom što trenutno vidimo na terenu.

12. - Podjednak odnos snaga sada na terenu.

8. - Oslobodio se Široki početnog pritiska Željezničara.

4. - Ofanziva domaćeg tima od prve minute.

1. - Počela je utakmica na Grbavici.

Pred sam početak meča cijeli stadion je pjevao popularnu Željinu himnu "Grbavica".

Sastavi timova izgledaju ovako:

Željezničar: Muftić, Malić, Kosorić, Cocalić, Mekić, Gasal, Štilić, Hodžić, Santos, Beganović i Galić.

Široki Brijeg: Tomić, Barišić, Valinčić, Mašić, Kpan, Vukoja, Lukić, Pejić, Ćavar, Kuprešak i De Oliveira.

"Volimo, pratimo, bodrimo, gledamo - na tvoje uspjehe strpljivo čekamo", poručili su navijači Želje dekorom s južne tribine.

Navijači Plavih pripremili su sjajan dekor. GORAN ŠUMAR

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 3. kola Premijer lige BiH između Željezničara i Širokog Brijega na stadionu Grbavica (19 sati).

"Plave" očekuje velika podrška večeras. GORAN ŠUMAR

Nakon velike gostujuće pobjede nad aktuelnim prvakom Zrinjskim (1:2), fudbalerima Željezničara večeras predstoji domaći duel s Širokim, koji dočekuju u odličnom raspoloženju.

Velika gužva je pred stadionom, kako na ulazu, tako i biletarnicama gdje se kupuju karte.