Osim presudio "svojima": Velež bolji od Željezničara

Prva ovosezonska pobjeda "Rođenih"

Veležu pripao derbi kola. PRINTSCREEN

5.8.2022

U derbi susretu 4. kola Premijer lige BiH, Velež je u Gabeli ugostio Željezničar i savladao ga rezultatom 3:1.

Prvu ozbiljnu šansu imali su gosti u 8. minuti. Hamza Gasal je izašao sam pred Slavišu Bogdanovića, ali je Frane Ikić reagirao i izbacio loptu u korner.

Četiri minute kasnije uzvratili su danas formalni domaćini. Nemanja Anđušić je ubacio, Vedad Muftić loše procijenio loptu, a goste je spasila stativa.

Velež je došao do vodstva u 35. minuti. Omar Pršeš je sjajno proigrao Alena Dejanovića koji je savladao Muftića za 1:0.

Mogli su "Rođeni" na poluvrijeme s većom prednošću, ali ih je u tome spriječila prečka poslije sjajnog udarca Ante Pavića u 44. minuti.

Drugo poluvrijeme krenulo je bolje za goste, koji su poravnali u 49. minuti golom Semira Štilića, kojeg je odlično uposlio Luka Malić.

Međutim, Velež je u 71. minuti uspio doći do drugog gola.

Pavić je sjajno centrirao, Anđušić natrčao i fenomenalno glavom pogodio za 2:1.

Do kraja su "Rođeni" zabili još jedan gol preko Nermina Haskića u 89. minuti.

Veležu je ovo prva ovosezonska pobjeda, a ujedno prva pod vodstvom Amara Osima. Željezničar je pak  pretrpio prvi poraz.